НАКАЗ
14.09.2022 №192
Про організацію методичної роботи
з педагогічними кадрами в школі
у 2022/2023 н.р.
На виконання Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», Концепції Нової української школи, затвердженої рішенням колегії МОН України 27.10.2016, Державних стандартів дошкільної, початкової загальної освіти та базової і повної середньої освіти, Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30.06.2021 №673, Концепції національно-патріотичного виховання у системі освіти до 2025 року, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України №527 від 06.06.2022 «Про деякі питання національно-патріотичного виховання в закладах освіти України», зі змінами від 23.06.2022 № 586, Програми розвитку освіти міста Чернівців на 2021-2023 рр., затвердженої рішенням Чернівецької міської ради VІІІ скликання 29.07.2021 № 344, Положення про управління освіти Чернівецької міської ради, затвердженого рішенням міської ради VII скликання від 18.11.2020 № 2464, Положення про центр професійного розвитку педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 №672, наказу управління освіти Чернівецької міської ради від 22.08.2022 р. № 202/7, з метою розбудови нового освітнього середовища, вдосконалення професійної майстерності педагогів, покращення якості надання освітніх послуг, забезпечення національно-патріотичного виховання дітей та молоді
НАКАЗУЮ:
1. Вважати центром професійного розвитку педагогів в школі методичний кабінет, пріоритетними напрямками діяльності якого є: підвищення якості освітніх послуг; задоволення професійних запитів педагогів, стимулювання їх професійного розвитку; впровадження досягнень науки та перспективного досвіду в практику роботи; модернізацію змісту науково-методичної роботи.
2. Визначити методичні дні, метою яких є створення умов для безперервного вдосконалення фахової освіти і кваліфікації педагогічних працівників, підвищення методичної компетентності, проведення з ними навчально-методичних занять:
вівторок – для вчителів математики, англійської мови, німецької мови;
середа – для вчителів образотворчого мистецтва, музики, фізичної культури, предмету «Захисту України», педагогів-організаторів, практичних психологів, соціальних педагогів, вчителів предметів духовно-морального спрямування;
четвер – для вчителів хімії, біології, фізики, історії, правознавства, громадянської освіти, основ здоров’я, природознавства, географії, екології, вчителів початкових класів, асистентів вчителів, заступників директорів з навчально-виховної роботи, молодих та малодосвідчених педагогів;
п’ятниця – для вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури, трудового навчання, інформатики, директорів шкіл, заступників директорів з виховної роботи.
3. Забезпечити реалізацію науково-методичної проблеми «Підвищення якості освітнього процесу шляхом цифрової освіти», над якою працюватиме методичний кабінет у 2022/2023 навчальному році.
4. Затвердити методичну раду школи в складі:
5. Продовжити роботу шкільних методичних об’єднань, затвердити їх керівників:
. Встановити періодичність засідань шкільних методичних – двічі на семестр (відповідальні керівники методичних об’єднань).
7. Заступникові директора з НВР, керівнику методичної ради . взяти під контроль роботу методичних об’єднань, участь в них вчителів, проводити співбесіди з питань інноваційних технологій.
8. Сприяти участі колективу в проєктах та експериментах
- Всеукраїнського експерименту з проблеми запровадження Концепції НУШ
- Дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою «Технологія навчання учнів початкової школи «Розумники» (Smart Kids);
- Міжнародного проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність»;
- Експерименту всеукраїнського рівня «Інтелект України»;
- Експерименту всеукраїнського рівня «Стандартизація наскрізної соціально-психологічної моделі масового впровадження медіаосвіти у вітчизняну педагогічну практику»;
- Українсько-румунського транскордонного проєкту «Репортаж про Румунію/Діти України та війна/»;
- Інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти»;
- Дослідно-експериментальної роботи за темою «Розвиток медіакомпетентності і критичного мислення учасників освітнього процесу на засадах наскрізного навчання».
9. Упродовж І семестру сприяти участі педагогів у І турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2023» у номінаціях: «Початкова освіта», «Німецька мова», «Фізика», «Фізична культура»
10. Усім членам методичної ради
10.1 Забезпечувати системний підхід до організації науково-методичної роботи, враховуючи запити педагогів; дбати про її результативність, координувати діяльність методичних об’єднань та інших методичних формувань на базі закладу.
10.2. Спланувати методичну роботу, виходячи з професійних інтересів педагогів.
10.3. Забезпечити розбудову сучасного інформаційно-освітнього середовища та методичної інфраструктури закладів освіти.
10.4. Сприяти вільному вибору методик, методів, форм, засобів навчання та способів здійснення освітньої діяльності.
10.5. Активізувати участь педагогів закладів освіти у методичних заходах різного рівня, в освітніх програмах та проєктах; сприяти проведенню педагогами дослідно-експериментальної роботи.
12. Організувати: аукціон ідей «Мої найцікавіші курси» педагогічну майстерню «Я роблю це так»
13. Продовжити роботу постійно діючого семінару вчителів з проблеми:
«Інновації в освіті: інструменти дистанційного навчання учнів. Google клас: ефективні шляхи роботи під час дистанційного навчання»
«Мої критерії оцінювання»
«Удосконалюємо шкільне Положення про академічну доброчесність»
14. Організувати проведення учнівської наукової конференції «Інтелект ХХІ ст.»
15. Продовжити роботу майстер-класів вчителів школи
16. Організувати участь педагогів у Всеукраїнському конкурсі
17. Заступникам директора з
17.1. Проводити методичні оперативні наради з метою ознайомлення з новинками методичної літератури.
17.2. Забезпечувати активну участь педагогів школи в міських методичних заходах.
17.3. У січні 2023 року організувати участь педагогів у міській науково-практичній конференції.
18. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора з НВР
Директор школи РОМАНИЧ М.В.