СУХОВІЛЬСЬКІ ВОСЬМИКЛАСНИКИ ДОПОМАГАЛИ ДАТИ НОВЕ ЖИТТЯ «ЯСЕНУ СИМОНА ПЕТЛЮРИ»
СУХОВІЛЬСЬКІ ВОСЬМИКЛАСНИКИ ДОПОМАГАЛИ ДАТИ НОВЕ ЖИТТЯ «ЯСЕНУ СИМОНА ПЕТЛЮРИ»
19 березня 2024 року учні 8 класу Суховільського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів імені Галини Столяр у супроводі класного керівника і вчителя історії Андрія Федюка та вчителя географії Володимира Булишина взяли участь у краєзнавчо-історико-екологічній акції «Нове життя для «ясена Симона Петлюри».
Захід було організовано у партнерстві Суховільського ЗЗСО, Бродівського центру дитячої та юнацької творчості (у гуртках якого займається значна частина суховільських школярів) та Національного природного парку «Північне Поділля за сприяння Бродівського історико-краєзнавчого музею.
Учасники акції переглянули фільм про очільника Української Народної Республіки Симона Петлюру, Володимир Булишин розповів учням про перебування історичного діяча у Бродах в березні та квітні 1919 року і про відвідини ним дитячого будинку, що знаходився на місці сучасного Бродівського ЦДЮТ.
Опісля науковець-ботанік, працівник НПП «Північне Поділля» Володимир Баточенко розповів про історичного ясена, який ще кілька років тому ріс на подвір’ї Бродівського ЦДЮТ. Дерево, яке мало вік понад два століття, на жаль, було втрачене через хвороби. Однак, від ясена залишився не лише величезний пеньок, - пан Володимир зумів взяти від нього пагінці і прищепити їх на молодому дереві. Тож, за кілька метрів від місця зростання колишнього ясена учасники акції посадили молодого, який, фактично, продовжує життя дерева, яке колись «було свідком» перебування у Бродах Симона Петлюри.
Захід продовжився походом школярів до Бродівського історико-краєзнавчого музею, де працівниця музею та, за сумісництвом, - керівниця гуртків Бродівського ЦДЮТ Наталія Ханакова провела цікаву екскурсію.
А потім був похід на справжню, запечену у печі піцу.
Усі реакції:
14Михайло Романич, Olga Karytiak та ще 12