Регламент підготовки та організації освітнього процесу в Суховільській ЗОШ І – ІІІ ступенів в умовах адаптивного карантину в 2020/2021 навчальному році
ЗАТВЕРДЖУЮ:
Директор школи: М.В. Романич
Регламент
підготовки та організації освітнього процесу в Суховільській ЗОШ І – ІІІ ступенів
в умовах адаптивного карантину в 2020/2021 навчальному році
1. Цей регламент ( далі - Регламент) розроблений з метою запобігання спалахів інфекції, забезпечення стабільного та впорядкованого відновлення освітнього процесу в Суховільськй ЗОШ І – ІІІ ступенів в умовах дії карантинних обмежень, дотримання санітарного стану приміщень та забезпечення здоров’я і безпеки всіх учасників освітнього процесу.
2. Документ розроблений на підставі діючих законодавчих та нормативних актів України:
1) Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 30.07.2020 р. № 42 «Про затвердження тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)».
2) Листів Міністерства освіти і науки України:
- від 29.07.2020 № 1/9-406 «Про підготовку закладів освіти до нового навчального року та опалювального сезону в умовах адаптивного карантину»,
- від 04.08.2020 № 1/9-419 «Щодо необхідності створення безпечних умов для організованого початку 2020/2021 навчального року»,
- від 05.08.2020 № 1/9-420 «Щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році».
3. Керівник закладу загальної середньої освіти є відповідальним за дотримання вимог Регламенту у частині виконання протиепідемічних заходів та керується ним в роботі при підготовці та організації освітнього процесу.
- Підготовка до відновлення
освітнього процесу в приміщенні закладу освіти.
Розподіл обов‘язків по забезпеченню умов для відновлення освітнього процесу в приміщеннях закладів освіти
1. Керівник закладу загальної середньої освіти:
1) Забезпечує збереження неперервності освітнього процесу в закладі освіти впродовж усього навчального року з урахуванням динаміки епідемічної ситуації.
2) Розробляє та затверджує рішенням педагогічної ради про моделі організації освітнього процесу та особливості організації освітнього процесу в закладі освіти в умовах адаптивного карантину з урахуванням можливої необхідності оперативного переходу з очної форми навчання на дистанційну і навпаки у зв’язку з посиленням чи послабленням карантинних обмежень через поширення коронавірусної хвороби (СОVID- 19).
3) Видає наказ про особливості організації роботи закладу освіти в умовах адаптивного карантину, яким призначає відповідальних осіб за виконання усіх протиепідемічних заходів до початку та під час освітнього процесу та розподіляє обв’язки між ними.
4) Забезпечує підготовку усіх навчальних приміщень та прилеглої території закладу освіти до навчального року з урахуванням протиепідемічних та профілактичних заходів, зокрема: дезінфекцію поверхонь, перевірку вікон щодо забезпечення наскрізного та кутового провітрювання; відкриття та дезінфікування жалюзійних решіток на отворах вентиляційної системи, фільтрів кондиціонерів тощо.
5) Створює умови для мінімізації ризику інфікування, зокрема забезпечує:
1.5.1. обладнання місць для обробки рук та наявність в них засобів дезінфекції;
1.5.2. розміщення контейнерів/смітників для використаних засобів індивідуального захисту;
1.5.3. виокремлення та обладнання спеціального приміщення для тимчасового перебування учасників освітнього процесу у разі виявлення в них симптомів гострого респіраторного та/або підвищеної температури;
1.5.4. визначення приміщень для окремого зберігання верхнього одягу (взуття) для різних вікових груп учнів, працівників закладу освіти;
1.5.5 затвердження графіку встановлення бактерицидних ламп/рециркуляторів;
1.5.6. збільшення вільного простору в навчальних приміщеннях (прибирання зайвих меблів, устаткування, килимів, м’яких іграшок тощо);
1.5.7. організацію харчування здобувачів загальної середньої освіти відповідно до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID- 19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України та Розділу V Регламенту.
1.5.8. розміщення плакатів, банерів про респіраторну гігієну та етикет кашлю, тощо.
6) Створює умови для соціального дистанціювання та уникнення скупчень, зокрема забезпечує:
1.6.1. роботу декількох входів до будівлі;
1.6.2. збільшення відстані між партами;
1.6.3. виокремлення зон переміщення для різних вікових категорій учнів;
1.6.4. використання розмітки на підлозі, що полегшує організацію двостороннього руху коридорами;
1.6.5. використання для потреб навчання великих приміщень - зокрема актової зали, рекреацій, коридорів тощо;
1.6.7. проведення занять на відкритому повітрі за сприятливих погодних
умов;
1.6.8. встановлення гнучкого графіку початку навчальних занять для різних вікових категорій учнів;
1.6.9. закріплення за класами окремих навчальних кабінетів для мінімізації пересування учнів у приміщеннях закладу.
7) Призначає особу, відповідальну за встановлення системи екстреної комунікації з закладами охорони здоров’я у випадку виявлення осіб із симптомами вірусного захворювання та забезпечення їх ізоляції.
8) Проводить (до початку освітнього процесу) навчання та тренування для всіх працівників закладу освіти з метою освоєння та оволодіння усіма необхідними навиками щодо запобігання та розповсюдження інфекції і визначає конкретні обов’язки та вимоги до роботи кожного.
9) Перевіряє (комісійно) стан готовності навчальних і медичних кабінетів, туалетних кімнат, харчоблоку, їдальні, виробничих майстерень, спортивних залів (площадок) тощо.
10) Організовує систему щоденного контролю за станом здоров’я усіх працівників, які залучені до підготовчого етапу.
11) Затверджує графіки проведення інструктажів про дотримання особистої гігієни під час навчання та виконання посадових обов’язків, особливу увагу приділяючи працівникам та дітям групи ризику.
12) Забезпечує контроль за дотриманням правил епідемічної безпеки в закладі освіти.
13) Контролює проведення превентивних заходів для персоналу та здобувачів освіти щодо запобігання зараженню та поширенню коронавірусу, реагування на симптоми СОVID-19, правильного використання та утилізації масок/респіраторів, рукавичок.
- Проводить позаплановий інструктаж з працівниками з урахуванням вимог Типового Положення про порядок проведення і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005.
освіти та перебування в ньому
1. Керівник закладу загальної середньої освіти:
1) Забезпечує інформування працівників закладу освіти та здобувачів освіти, їхніх батьків або інших законних представників про правила організації освітнього процесу, відвідування закладу освіти та перебування в ньому в умовах профілактики розповсюдження коронавірусної хвороби (СОVID- 19).
2) Обмежує вхід до закладу освіти батьків школярів або супроводжуючих осіб, крім тих, які супроводжують осіб з інвалідністю, усіх сторонніх осіб (у тому числі студентів-практикантів).
3) Забороняє вхід до приміщень закладу освіти без захисної маски або респіратора; рекомендує використовувати захисні маски або респіратори на заняттях за бажанням, а під час пересування приміщеннями закладу освіти - обов’язково.
4) Організовує спілкування педагогічних працівників із батьками переважно дистанційно за допомогою будь-яких засобів зв’язку.
5) Організовує проведення обов’язкового температурного скринінгу
педагогічних працівників та персоналу закладу і не допускає до роботи з температурою понад 37,2С°, рекомендує обов’язкову консультацію сімейного лікаря.
6) Організовує перед початком занять опитування педагогічними працівниками учнів щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби. У разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби, організовує тимчасове ізолювання учнів в спеціально відведеному приміщенні закладу та інформування батьків (інших законних представників).
7) Забезпечує проведення роз’яснювальної роботи з персоналом та здобувачами освіти щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів коронавірусної хвороби (СОVID- 19) серед персоналу або здобувачів освіти.
8) Забезпечує розробку алгоритмів дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної з реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу (СОVID- 19) серед здобувачів освіти та працівників закладу освіти.
9) Контролює проведення провітрювання приміщень не менше 10 хвилин після кожного заняття, очищення і дезінфекцію поверхонь - дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо - після проведення занять у кінці робочого дня.
10) Забезпечує обмеження проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях (окрім заходів, необхідних для забезпечення функціонування закладу - педагогічних рад, конференцій трудового колективу тощо).
1. Керівник закладу загальної середньої освіти:
1) Вивчає потребу щодо вибору батьками форм навчання (сімейна, екстернатна, педагогічний патронаж, дистанційна) для здобувачів освіти, особливо для категорії осіб, яким не рекомендовано перебування у закладах освіти (особам з хронічними легеневими хворобами; особам, які мають розлади імунної системи; особам із захворюванням на цукровий діабет тощо), приймає відповідні рішення.
2) Вивчає питання забезпечення ресурсами педагогічних працівників та здобувачів освіти для проведення дистанційного навчання та вибору інструментів для синхронного чи асинхронного режиму взаємодії.
3) Включає до освітньої програми закладу освіти інформацію щодо особливостей організації освітнього процесу (очно-дистанційна, дистанційна форми тощо).
4) Розглядає оптимальні варіанти відвідування навчальних занять відповідно до затвердженої моделі організації освітнього процесу для різних вікових категорій учнів (розведення у часі початку уроків для початкової, середньої та старшої школи, різні графіки дзвінків та тривалість уроків, змінність навчання, поділ класу на підгрупи, які будуть відвідувати школу по черзі, проведення уроків парами тощо).
5) Забезпечує дотримання нормативів наповнюваності класів відповідно до вимог законодавства про освіту.
6) Виносить на розгляд засідання педагогічної ради питання:
1.6.1. про внесення змін до правил внутрішнього трудового розпорядку, колективного договору, посадових інструкцій працівників тощо;
1.6.2. про структуру і тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, навчальних занять, перерв між ними;
1.6.3. про форми проведення свята Дня знань з дотриманням протиепідемічних заходів;
1.6.3. про форми організації освітнього процесу та запровадження навчання з використанням дистанційних технологій, обрання відповідних онлайн - платформ;
1.6.4. про механізм та спосіб звітування педагогічних працівників щодо здійснення навчального процесу та виконання освітньої програми в період дистанційного навчання;
1.6.4. про терміни та форми проведення навчальної практики та навчальних екскурсій у 2020/2021 н.р.
7) Ураховує рекомендації відділу освіти щодо структури навчального року:
1.7.1. Навчальний рік розпочати 1 вересня 2020 року святом - Днем знань - і закінчити, включаючи проведення навчальної практики, підсумкового оцінювання і державної підсумкової атестації навчальних досягнень учнів не пізніше 1 липня 2021 року.
1.7.2. Орієнтовна структура 2020/2021 навчального року:
І семестр - з 01 вересня 2020 року по 24 грудня 2020 року,
ІІ семестр – з 11 січня 2021 року по 28 травня 2021 року .
1.7.3. Канікули:
осінні - з 26.10.2020 р. по 01.11.2020 р.
зимові - з 25.12.2020 р. по 10.01.2021 р.
весняні - з 22.03.2021 р. по 28.03.2021 р.
1.7.4. Терміни канікул, початку і завершення семестрів можуть змінюватися з урахуванням епідемічної ситуації.
1.7.5. Навчальну практику та навчальні екскурсії у 2020/2021 н.р. здійснити впродовж навчального року дистанційно.
8) Рекомендує педагогічним працівникам:
1.8.1. Здійснювати планування роботи таким чином, щоб матеріал групувався для паралельного опрацювання у класі та дистанційно (інформаційні матеріали з теми, завдання для самостійного опрацювання надавати дистанційно; у класі - розглядати матеріал, який потребує пояснення, виконувати практичні роботи, проводити різні види контролю). Визначити теми для вивчення у дистанційному режимі, розробити план самостійної роботи учнів в умовах проведення дистанційного навчання для кожного навчального предмета та класу.
1.8.2. Включити діагностику та аналіз опанування учнями матеріалу під час дистанційного навчання, організованого у 2019/2020 навчальному році.
1.8.3. Урахувати рівень сформованості навичок самостійної роботи учнів різних вікових категорій; організацію освітнього процесу вдома, можливість здійснення ними самоконтролю під час навчання.
1.8.4. Застосовувати елементи технології змішаного та модульного навчання.
1.8.5. Обирати під час проведення уроків види діяльності, які мінімізують безпосередній фізичний контакт між учнями, зокрема зменшуючи кількість комунікаційних вправ, інтеракцій, проведення ранкового кола.
Спланувати проведення позакласних та виховних заходів максимально в онлайн-режимі та на свіжому повітрі.
2. Зобов’язує батьків чи осіб, що їх замінюють:
1) Здійснювати вранці перед виходом з дому температурний скринінг дітей. У разі виявлення симптомів респіраторних захворювань у дитини чи в когось із членів сім’ї залишити дитину вдома та попередити класного керівника.
2) Одягати респіратор або захисну маску (у тому числі саморобну) та дотримуватись соціального дистанціювання під час перебування на території закладу освіти.
3) Забезпечити респіратором або захисними масками дітей для перебування в закладі освіти.
4) З’ явитися в заклад освіти в разі інформування про тимчасову ізоляцію дитини.
5) Бути постійно на зв’язку.
6) Повідомити заздалегідь працівників закладу освіти про наявність у дітей алергічних реакцій на спиртовмісні дезінфікуючі засоби.
У. Особливості організації харчування
1. Керівник закладу загальної середньої освіти:
1) Розробляє та затверджує графік харчування учнів.
2) Не здійснює організацію харчування шляхом самообслуговування.
3) Забезпечує відстань між столами не менш як 1,5 м та перебування за одним столом не більше 4-х осіб.
4) Контролює організацію питного режиму учасників освітнього процесу, зокрема із використанням індивідуального або одноразового посуду.
5) Контролює дотримання працівниками харчоблоку санітарно- гігієнічних вимог та використання захисних масок, одноразових рукавичок, а також захисних окулярів або щитків для працівників, які видають страви або здійснюють розрахунок.